You are here:-آموزش حسابداری
آموزش حسابداری2020-02-07T15:35:39+03:30
Loading...

آموزش حسابداری (Accounting)

شاخه ای مدرن درجهان برای پیشبرد اهداف مالی ودرک صحیح چگونگی گردش مالی درسطح اقتصادی ومواجعه بااسناد واوراق مالی وحسابداری علم وفن مشخصات دوعامل برای مبادله ارزی می باشد. حسابدار شخصی است که باکمک نرم افزاروداده های تحلیلی خودبه عنوان دارنده یک حساب به جابجایی وقراردهی سود وزیان یک موسسه می پردازد. برای پیشرفت دراین امور ابتداباید بدانیم که علم ریاضیات جدای از حسابداری می باشد و درانتهاباتکمیل مباحث وتمرینات ویادگیری نکات کلیدی یک حسابدار تبدیل به حسابرس می شود که مطالعات زیادی باید دراین زمینه انجام گردد.

مابعنوان چراغ راه شما برای کاریابی وساخت آینده روشن شمارا به مفاهیم حسابداری وچگونگی کارکردن درموسسات به صورت صر تا صد باتمام نکات وضرایب مهم درکنار شما هستیم.

تعریف حسابدار:

حسابدار به شخصی می‌گویند که عملیات مالی را در هر کسب‌وکاری انجام می‌دهد.

برخی از ویژگی‌های حسابداران به شرح زیر است:

 1. ذهنیتی منظم و منطقی با پشتکار
 2. متمرکز و دقیق
 3. دارای اعتماد به نفس و روحیه درستکاری
 4. علاقه‌مند به کسب دانش و به‌روز بود

قابل توجه کاراموزان و کاریابان!

حسابداری در لیست فهرست اولیه مشاغل پردرآمد دنیا نیز به‌‌شمار می‌آید

شاخه‌های مختلف علم حسابداری است که عبارتند از:

 1. حسابداری مالی
 2. حسابداری دولتی
 3. حسابداری مدیریت
 4. حسابداری مالیاتی
 5. حسابداری فروشگاهی

حسابداری مالی:

شاخه‌ای از علم حسابداری که به اسم حسابداری گزارش نیز معروف است. اصلی‌ترین هدف این شاخه‌ی حسابداری، تهیه و تنظیم صورت‌های مالی اساسی است. با توجه به این که مالیات در سراسر دنیا باید محاسبه و بررسی شود، تعیین کردن این امر نیاز به شناخت دقیق سود خالص دارد و این کار تنها با نگه داشتن حساب‌ها و تنظیم کردن صورت‌های مالی که مقدار سود را به‌خوبی نشان می‌دهند؛ امکان پذیر است. از همین رو دولت‌ها به استفاده کردن از صورت‌های مالی موسسات روی آوردند که این صورت‌ها توسط حسابداران مالی تهیه می‌شوند. به طور کلی عمده‌ترین استفاده‌کنندگان صورت‌های مالی، بانک‌ها هستند و اعتبار دهنده‌ها و بستانکاران نیز از این صورتها استفاده می کنند.

حسابداری دولتی :

اصلی‌ترین وظیفه‌ی حسابداری دولتی، کنترل کردن هزینه‌های دولتی است. دولت‌ها وظیفه دارند که درآمدها و هزینه‌های سالانه‌ی خودشان را پیش‌بینی کنند و به مجلس ارائه دهند و به همین دلیل آن‌ها مجبور هستند که برای تعیین بودجه از یک سیستم حسابداری متخصص استفاده کنند که در این کار، آن‌ها را یاری کند.

نرم افزار چیست ؟

امروزه کارهای حسابداری با کمک ابزارهای نوین مختلف انجام می‌شوند که بسیار دقیق هستند و علاوه بر دقیق بودن، امور حسابداری را نیز با سرعت بسیار بالایی انجام می‌دهند. امروزه شخص حسابدار در واقع باید یک نوع کار مدیریتی انجام بدهد. مثلاً حسابدار تمامی اطلاعات را می‌تواند با استفاده از نرم‌افزارها تجزیه و تحلیل و ثبت و ضبط نماید و وظیفه‌ی اصلی خودش این است که این نرم افزارها را مدیریت کند و به آن‌ها داده بدهد و خروجی‌ها را تحویل بگیرد.

بهترین نرم افزار کدامند؟                                                        

هیچ نرم‌افزاری نمی‌تواند بهترین باشد، مگر آنکه خود را با آخرین تغییرات به روز نگه دارد. این تغییرات می‌تواند مربوط به آخرین قوانین مالی و مالیاتی، به‌روزرسانی‌های تکنولوژی محور و دقت و اطمینان در محاسبه‌های حسابداری باشد.درواقع ماهیت تمام نرم افزارها یکی می باشد .

رشته های آموزشی دراین آموزشگاه به شرح زیر است:

 1. حسابداری مالی
 2. حسابداری تولیدی
 3. حسابداری بازرگانی
 4. حقوق ودستمزد
 5. اجاره وبها
 6. ملزومات
 7. درآمد وهزینه
 8. ثبت دفترروزانه ودفتر کل
 9. نرم افزار
 10. ثبت مالی
 11. اسناد وچک
 12. حسابرسی
این دوره بصورت عمومی ، نیمه خصوصی و خصوصی برگزار میشود.

اخبار مربوط به حسابداری

1302, 2020

اطلاعات حسابداری چیست؟ ما با داده های مالی به دنبال چه چیزی باید باشیم؟

فوریه 13th, 2020|Categories: اخبار, حسابداری|0 Comments

اطلاعات حسابداری چیست؟ این اطلاعات چه اهمیتی برای سازمان دارد؟ سیستم اطلاعات حسابداری جمع آوری، ذخیره و پردازش اطلاعات مالی و حسابداری را بر عهده

202, 2020

همه چیز درباره قانون محاسبات عمومی کشور و اصطلاحات مربوطه

فوریه 2nd, 2020|Categories: اخبار, حسابداری|0 Comments

قانون محاسبات عمومی کشور، قوانین و مقررات مالی و محاسباتی دخل و خرج قوه مجریه را مشخص می کند که مبنایی برای تنظیم قانون بودجه

202, 2020

اظهارنامه های مالیاتی عملکرد تا چه زمانی بایستی مورد رسیدگی قرار گیرد؟

فوریه 2nd, 2020|Categories: اخبار, حسابداری|0 Comments

برابر ماده ۱۵۶ قانون مالیاتهای مستقیم ادارات امور مالیاتی مکلفند اظهارنامه های مالیاتی دریافتی را حداکثر ظرف مدت یکسال از تاریخ انقضاء مهلت تسلیم اظهارنامه

پرسش و پاسخ

ورود به انجمن
مشترک شدن در خبرنامه ما